Jesteś tutaj: Home

Posłowie złożyli ślubowanie. Premier Kopacz dymisję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 12 listopad 2015 15:43

Trwa I posiedzenie Sejmu VIII kadencji, wkrótce rozpocznie się też I posiedzenie Senatu. Ewa Kopacz złożyła dzisiaj dymisję swojego rządu, przestrzegając przy tym Prawo i Sprawiedliwość, przed zmarnowaniem dorobku 8-letnich rządów PO i PSL.

 

I posiedzenie Sejmu otworzył marszałek senior Kornel Morawiecki, będący najstarszym wybranym posłem. Morawiecki mówił o wielkiej odpowiedzialności jaką podejmują nowi posłowie – Moim marzeniem jest zmiana Konstytucji – wyjaśniał. Nowa Konstytucja miałaby naprawiać niedoskonałości obecnego prawa.

 

- Nie możemy zgadzać się na panowanie pieniądza nad polityką i prawdą – podkreślał Morawiecki. Jego wystąpienie zostało przyjęte oklaskami na stojąco prawie wszystkich posłów, z koalicji i opozycji.

 

Przed Morawieckim przed nowym Sejmem wystąpił prezydent Andrzej Duda. Wyraził on podziękowanie dla Państwowej Komisji Wyborczej, która w jego opinii bardzo dobrze przeprowadziła wybory, dlatego dzisiaj nikt nie kwestionuje wyników wyborów. Prezydent pozytywnie ocenił fakt, iż w ławach poselskich zasiadać będzie wielu młodych posłów. Mówił on o potrzebie współgrania dla Polski młodości i doświadczenia.

 

Głowa państwa zaapelowała do posłów o większą kulturę polityczną na sali sejmowej, aby stwierdzenie ,,język parlamentarny” nie kojarzyło się Polakom negatywnie.

 

Następnie dymisję złożyła premier Ewa Kopacz, która następnie przestrzegała formowany rząd - Jeżeli będziecie niszczyć wszystko co zbudowali Polacy przez ostatnie ćwierć wieku, jesteśmy gotowi was powstrzymać.

 

Dzisiejsze obrady relacjonujemy dla Państwa bezpośrednio z Sejmu. W piątek przedstawimy materiał filmowy. Napiszemy także o ważnych kwestiach poruszanych dzisiaj w kuluarach dla naszego regionu.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa