Jesteś tutaj: Home

Ostatnie dwa dni na rejestrację kandydatów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 13 wrzesień 2015 21:58

We wtorek do północy Państwowa Komisja Wyborcza rejestruje kandydatów na posłów i senatorów. Do tej pory w okręgu bydgoskim zgłoszono sześć komitetów, na rejestracje czeka m.in. Platforma Obywatelska czy Nowoczesna Ryszarda Petru.

 

Ustalenie list kandydatów i zebranie 5 tys. podpisów to dla wielu mniejszych komitetów niekiedy przeszkoda trudna do przekroczenia. Bez większych problemów radzą sobie z tym natomiast największe partie, które skupiają tysiące działaczy.

 

W okręgu bydgoskim do Sejmu listy zarejestrowali do tej pory: Zjednoczona Lewica, KORWiN, PSL, Partia Razem, Kukiz 15 i PiS. Pozostali muszą tej czynności dokonać w ciągu najbliższych godzin.

 

Chęć startu wyraziło wiele komitetów, na bydgoskich ulicach widoczni byli chociażby sympatycy komitetu ,,Szczęść Boże” Grzegorza Brauna, zbierający podpisy. Swoje listy chciał zarejestrować także Zbigniew Stonoga oraz lewica skupiona wokół prof. Hartmana.

 

Lista zgłoszonych na chwilę obecną kandydatów

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów