Jesteś tutaj: Home

We wrześniu zlikwidowane zostaną pociągi InterRegio

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 02 sierpień 2015 12:16

Przewozy Regionalne, w których przeprowadzany jest obecnie proces restrukturyzacji, zamierzają zrezygnować z pociągów komercyjnych i skupić się tylko na obsłudze połączeń dotowanych. Z dniem 1 września znikną pociągi funkcjonujące w ramach taryfy InterRegio.

Z punktu widzenia pasażera nie wydaje się to zbyt dobra decyzja, gdyż dalekobieżne pociągi InterRegio są tańsze od tych obsługiwanych przez spółkę PKP Intercity na identycznych trasach.

 

Zlikwidowany zostanie zatem codzienny pociąg ,,Mamry” z Olsztyna do Jeleniej Góry, który po drodze łączył Toruń, Inowrocław i Poznań. Nie będzie także weekendowego pociągi ,,Lednica” z Poznania do Bydgoszczy, który po drodze zatrzymał się w Inowrocławiu.

 

Przyczyną rezygnacji z obsługi połączeń komercyjnych przez Przewozy Regionalne ma być ich nieopłacalność ekonomiczna.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów