Jesteś tutaj: Home

Podkomisja utrzymuje niekorzystne dla Bydgoszczy zapisy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 28 lipiec 2015 13:44

W piątek w Sejmie obradowała podkomisja nadzwyczajna ds. ustawy o związku metropolitarnym, która odniosła się do poprawek zgłoszonych przez rząd. Podczas tego posiedzenia nie odnoszono się do kwestii bydgosko-toruńskiej.

Główną osią sporu pomiędzy inicjatorami powstania tej ustawy i rządem, była kwestia udziału w podatku dochodowym. Podkomisja proponowała, aby związki metropolitarne uzyskiwały dochody w postaci 9% podatku dochodowego od osób fizycznych płaconego na swoim terytorium. Uwagi do tak wysokiego udziału miało jednak Ministerstwo Finansów, stąd też w piątek ustalono, że będzie to 5%.

 

Nadal w projekcie pozostaje zapis, z którego wynika, że w przypadku województw o dwóch stolicach, oba te miasta muszą tworzyć obszar metropolitarny. Zatem Bydgoszcz jeżeli ta ustawa wejdzie w życie, będzie skazana na współpracę z Toruniem.

 

Komisja Administracji i Cyfryzacji o dalszych losach przygotowanego przez podkomisję projektu zdecyduje na posiedzeniu w dniu 4 sierpnia.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów