Jesteś tutaj: Home

Latos donienie na byłego ministra zdrowia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 15 czerwiec 2015 16:25

Na antenie Polskiego Radia przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, poseł Tomasz Latos, zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury przeciwko Bartoszowi Arłukowiczowi, który przestał być Ministrem Zdrowia. Chodzi o sprawę wywozu leków za granicę.

W opinii posła Tomasza Latosa ministerstwo Arłukowicza dozwoliło na dowolność przy wywozie leków za granicę, a to doprowadziło do sytuacji, że w polskich aptekach zabrakło ważnych środków medycznych, w tym ratujących życie. W podobnym tonie poseł Tomasz Latos wypowiadał się w ubiegłym tygodniu z mównicy sejmowej.

 

Pawłowicz na giełdzie nazwisk

Nie wiemy kto zostanie następcą odwołanego w wyniku tzw. afery taśmowej Bartosza Arłukowicza. Poważnym nazwiskiem jest były dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy prof. Zbigniew Pawłowicz.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów