Jesteś tutaj: Home

Spełnijmy obywatelski obowiązek

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne niedziela, 10 maj 2015 00:01

Dzisiaj do godziny 21:00 wybierać będziemy prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Apeluję do czytelników Portalu Kujawskiego o pójście i oddanie głosu zgodnie z własnym sumieniem. W ten sposób poczujmy naszą osobistą odpowiedzialność za przyszłość Polski.

Gdy w 1919 roku w odrodzonej po zaborach Polsce odbywały się wybory parlamentarne, to frekwencja w okręgach wynosiła 70% - 90%. Należy przy tym zauważyć, że niekiedy udział w głosowaniu wiązał się z pewnym wyrzeczeniem, gdyż nie było wówczas tak dużej liczby Obwodowych Komisji Wyborczych jak dzisiaj.

 

Przez dziesiątki lat Polacy walczyli o wolność każdego obywatela o decydowaniu na temat losów wspólnej Ojczyzny. To co kiedyś było niemożliwe, dzisiaj mamy na porządku dziennym. Zachęcam zatem Państwa o wzięcie udziału w wyborach.

 

Więcej: Przydatne informacje na temat wyborów

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów