Jesteś tutaj: Home

Zaległe składki ZUS będzie można rozliczyć na raty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 15 kwiecień 2015 23:52

W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął ustawę, która umożliwić przedsiębiorcom zalegającym składki ZUS, rozłożenie płatności zaległości na raty. W przygotowanie tej ustawy włączyła się aktywnie posłanka Iwona Kozłowska z naszego regionu. Nowe przepisy wejdą jednak dopiero za 7 miesięcy, gdyż ten czas potrzebny jest na dostosowanie systemów informatycznych.

 

Zdaniem posłanki Iwony Kozłowskiej zyskają na tym zarówno przedsiębiorcy oraz pracownicy, gdyż ułatwi to uratowanie firm, które przeżywają chwilowe problemy finansowe. Ponadto zyskać powinien także ZUS, gdyż zobowiązania płatnika mającego problemy ze składkami, w większości przypadków były i tak nie do ściągnięcia.

 

Za kilka miesięcy przedsiębiorcom będzie łatwiej wyjść z problemów finansowych, dzięki rozłożeniu zaległości na raty, co daje większe szanse na to, że swoje zobowiązania wobec ZUS ureguluje.

 

Nowe przepisy prawa przyjęte zostały przez Sejm prawie jednogłośnie.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja