Jesteś tutaj: Home

Jak Polska ma się bogacić?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 26 listopad 2012 12:39

Prezes Instytutu imieniu Jana III Sobieskiego Jan Staniłko podczas sobotniej konferencji gospodarczej Prawa i Sprawiedliwości mówił o długofalowej polityce rozwoju gospodarczego.

Musi to być polityka długofalowa. Czy będzie rządził premier Tusk czy Kaczyński, to pewne rzeczy w polityce gospodarczej muszą być kontynuowane – mówił Jan Staniłko.

 

Zdaniem Jana Staniłko jeżeli Polacy mają się bogacić to trzeba nauczyć ich przede wszystkim trzech rzeczy. Przedsiębiorczości – w tej dziedzinie jak wyjaśniał Staniłko ważne jest ułatwianie zakładania działalności, jak i jej zamykania – Większość amerykańskich milionerów zarobiło pieniądze dopiero za czwartym razem. Trzeba cztery razy się potknąć, aby za piątym razem nie popełniać pewnych błędów – wyjaśniał Staniłko. W jego opinii obecnie zamykanie firm jest dość długim i trudnym procesem.

 

Druga ważna rzecz dla bogacenia się społeczeństwa to innowacyjność. Państwo powinno nagradzać innowacyjnych przedsiębiorców i unikać niemądrego opodatkowania, które można odebrać jako ,,karę” za osiągnięty sukces.

 

Trzeci aspekt o którym mówił Jan Staniłko to dążenie do większej produktywności. Opierać się powinno to na zachęcaniu do wyrabiania większych norm pracy. Konieczna jest także deregulacja.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów