Jesteś tutaj: Home

Związki zawodowe ponad podziałami rzucają rękawicę rządowi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 07 luty 2015 20:34

Centralne trzech największych związków zawodowych w Polsce – NSZZ Solidarność, OPZZ i Forum Związków Zawodowych podpisały wspólne porozumienie i oczekują od rządu podjęcia rzeczowego dialogu, w innym wypadku grożą falą protestów. Domagają m.in. obniżenia wieku emerytalnego.

 Od kilku tygodni trwają protesty górników i rolników Do nich mogą dołączyć się jednak przedstawiciele wielu innych branż. W naszym regionie do protestów przygotowuje się kilkuset pracowników PKP Cargo, ale za nimi może pójść kilka tysięcy innych związkowców.

 

Na wspólnej konferencji prasowej Piotr Duda (NSZZ Solidarność), Jan Guz (OPZZ) i Dariusz Trzcionka (Forum Związków Zawodowych) zarzucili rządowi PO – PSL, że od kilku lat unika dialogu społecznego. Już trwa ogólnopolska akcja informacyjna i jak rząd nie przystąpi do rzeczowego dialogu, to Polskę czekać może fala protestów.

 

Związkowcy oczekują m.in. wycofania się rządu z wprowadzonej podwyżki wieku emerytalnego, wzrostu płacy minimalnej, wprowadzenia minimalnej godzinowej stawki niezależnie od formy zatrudnienia oraz poprawy sytuacji w systemie ochrony zdrowia.

 

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 28.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 37.

- liczba osób hospitalizowanych – 74.

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 7394.

- liczba osób objętych nadzorem – 1694.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP