Jesteś tutaj: Home

Rolnicy zapowiadają protest i blokadę krajowej 5-tki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 25 styczeń 2015 19:27

W środę najprawdopodobniej w Żninie lub okolicach tego miasta odbędzie się protest rolników, którzy skarżą się na niskie ceny skupu trzody chlewnej. Niewykluczone, że dojdzie do zablokowania drogi krajowej nr 5, czyli głównej trasy łączącej Bydgoszcz z Poznaniem.

Główną przyczyną kryzysu na rynku wieprzowiny jest rosyjskie embargo i wojna gospodarcza z Rosją. Na dodatek okazuje się, że embargo dla części krajów Unii Europejskiej może być zniesione, co oznaczałoby koniec europejskiej solidarności. Te informacje jeszcze bardziej podgrzewają atmosferę wśród rolników, wśród których panuje przekonanie, że embargo rosyjskie to kara za to, że polscy politycy kampanie do Parlamentu Europejskiego prowadzili w Kijowie.

 

Zarzuty kierowane są jednak głównie do rządu, który w opinii przedstawicieli rolników nie potrafi niwelować skutków rosyjskiego embarga i szukać nowych rynków zbytu dla polskiej wieprzowiny.

 

W województwie kujawsko-pomorskim przetwórstwo mięsne oparte jest głównie o wieprzowinę, stąd też jesteśmy drugim producentem tego rodzaju mięsa w kraju.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy