Jesteś tutaj: Home

Solidarność ogłasza pogotowie strajkowe w całym kraju

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 16 styczeń 2015 15:56

W odpowiedzi na wczorajszą decyzje Sejmu o zamknięciu 4 kopalń, szef NSZZ Solidarność Piotr Duda ogłosił pogotowie strajkowe dla całego kraju. Podobne decyzje najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu podejmą pozostałe duże centrale związkowe w tym OPZZ. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że protesty pracowników różnych branż odbywać będą się w całym kraju.

Obecnie protesty odbywają się na Górnym Śląsku i z różnych zapowiedzi wynika, że będą przez najbliższe dni kontynuowane. Protestują już właściwie nie tylko górnicy, ale całe społeczności lokalne, gdyż zamknięcie kopalni przyniesie dla lokalnych gospodarek znacznie bardziej dotkliwe skutki niż likwidacja bydgoskiego Zachemu.

 

Region Bydgoski NSZZ Solidarność na swojej stronie internetowej poinformował już o ogólnopolskim pogotowiu strajkowym oraz poinformował, że przygotowywane są scenariusze działań wspierających protesty górnicze. Udało nam się ustalić, że dość poważnie rozważane są protesty także i w naszym regionie.

 

W Inowrocławiu od trzech miesięcy trwa protest głodowy pracowników Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów