Jesteś tutaj: Home

Zdaniem Roberta Winnickiego przyczyny upadku kopalni i Zachemu są podobne

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne piątek, 16 styczeń 2015 13:20

Z liderem tworzącej się partii Ruch Narodowy Robertem Winnickim rozmawiamy o sytuacji polskich kopalń oraz kondycji całej polskiej gospodarki, a także o przyszłości formacji narodowej.

 

- W kraju nie dzieje się obecnie nic nowego. Upadają polskie kopalnie a w ich miejsce swoje, które mają być rentowne otworzą Niemcy. To wpisuje się w doskonale w procesy, które trwają w Polsce od 25 lat. To jest na pewno dramat kilku tysięcy rodzin górników, ale to wpisuję się w tendencję, ale tak jak powiedziałem w III RP nie jest to nic nowego – ocenia to co się dzieje w Polsce Robert Winnicki - Nie ma dnia, w którym narodowcy nie okazywaliby wsparcia protestującym górnikom. Dostarczamy żywność, bierzemy udział w wiecach, wydajemy oświadczenia.

 

Ł.R.:Czy uważa Pan, że obecną sytuację wokół kopalń można porównać z upadkiem bydgoskiego Zachemu?

- To jest schemat, który się powtarza od 25 lat wielokrotnie w Polsce. Rządzący nie potrafili właściwie zrestrukturyzować w okresie transformacji polskich przedsiębiorstw, co doskonale wykorzystuje zagraniczny kapitał.

 

Rok 2015 dla Ruchu Narodowego będzie zapewne bardzo ważnym

- Dla Ruchu Narodowego będzie to rok ważny. To jest dla nas kolejny rok budowania miejsca na scenie polityczne, rozpoczynamy także organizowanie się jako partia polityczna. Wybory prezydenckie i parlamentarne będą trudne, bo musimy rywalizować z hegemonami, którzy mają dostęp do pieniędzy i mediów. Mamy jednak jako jedyni wyrazistego kandydata na prezydenta.

 

Czy RN może być reprezentacją polityczna młodego pokolenia, którego problemy są tak trochę w debacie publicznej na uboczu?

- Ruchu Narodowego nie tworzą tylko młodzi, ale faktem jest, że dominują w nim osoby, które wychowały się po 1989 roku. Stąd też problemy młodego pokolenia są nam na pewno bliskie. Tylko dzisiejsze problemy ekonomiczne młodych są oparte w dużej mierze, o trudną sytuację gospodarczą w Polsce.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów