Jesteś tutaj: Home

Sejmowa komisja zajmie się portami śródlądowymi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 06 styczeń 2015 22:19

W pierwszym kwartale roku 2015 Sejmowa Komisja Infrastruktury ma zająć się problematyką żeglugi śródlądowej oraz planami związanymi z rozwojem portów śródlądowych, o co zabiegał poseł Piotr Król. Ponadto komisja być może w ramach posiedzenia wyjazdowego odwiedzi Bydgoszcz, gdzie zajęłaby się postępem wobec inwestycji drogowych w naszym regionie.

 

Planem pracy komisji na rok 2015 zajmowano się na posiedzeniu w dniu 18 grudnia.

 

- Proszę Wysoką Komisję, aby umieściła w planie pracy punkt dotyczący żeglugi śródlądowej. Myślę, że nie tylko ja jestem pod wrażeniem raportu Najwyższej Izby Kontroli, z którym mieliśmy okazję zapoznać się w połowie tego roku. Z tego powodu chciałbym zaproponować umieszczenie w planie pracy punktu o roboczym tytule: problemy i planowane działania wspierające rozwój żeglugi śródlądowej, ze szczególnym uwzględnieniem portów śródlądowych – wnioskował poseł Piotr Król.

 

Tematyka portów śródlądowych wydaje się niezwykle ważną z punktu widzenia naszego regionu, gdyż u nas krzyżują się dwie ważne drogi wodne E40 i E70. Szansą dla Bydgoszczy mogłaby być budowa portu przeładunkowego w Łęgnowie z dróg wodnych na magistralę kolejową.

 

Tematyka o którą wnioskował poseł Piotr Król ma zostać rozpatrzona planowo w pierwszym kwartale br.

 

Posiedzenie w Bydgoszczy

O wyjazdowe posiedzenie dotyczące realizacji inwestycji drogowych w regionie bydgoskim poseł Król wnioskował już w ubiegłym roku i taki plan znalazł się w planie pracy na listopad. Z powodu dymisji byłego premiera Donalda Tuska się te plany jednak poprzekładały i ostatecznie do posiedzenia dotyczącego naszego regionu w ubiegłym roku nie doszło. Ten wniosek został jednak zapisany w planie na pierwsze półrocze 2015 roku, stąd też istnieje duża szansa, że wyjazdowe posiedzenie Komisji Infrastruktury odbędzie się nad Brdą.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.