Jesteś tutaj: Home

W kujawsko-pomorskim wszystkie gabinety lekarskie otwarte

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 01 styczeń 2015 13:32

Ostatnie dni roku 2014 to toczące się pomiędzy rządem i lekarzami negocjacje w sprawie kontraktów i realne zagrożenie problemów dostępu do przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej przez pacjentów. Na szczęście mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego to nie dotyczy, gdyż w środę po południu dla dobra pacjentów udało się wypracować porozumienie.

Jak wynika z szacunków aż 26% lekarzy rodzinnych w skali kraju nie podpisało umów z NFZ, którego urzędnicy na zainteresowanych lekarzy czekali do północy.

 

W województwach: kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim udało się aneksować umowy na rok 2015. Oznacza to w skrócie, że będziemy mogli korzystać z usług POZ na tych zasadach co do tej pory. Pacjenci z innych regionów mogą być natomiast zmuszeni do wyboru nowych lekarzy, co będzie się wiązało z podejmowaniem kroków formalnych.

 

Jeszcze w środę przed południem w kujawsko-pomorskim umów nie podpisały 33 przychodnie, z tego 22 w samej Bydgoszczy. Po południu lekarze doszli jednak do porozumienia z regionalnym oddziałem NFZ, choć jak podkreślają nadal popierają postulaty Federacji Porozumienie Zielonogórskie, które oczekuje od ministra zdrowia zmian systemowych.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.