Jesteś tutaj: Home

Prokuratura w Słupsku zbada nakłanianie dyrektora Pawłowicza do rezygnacji z kandydowania

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 09 grudzień 2014 17:23

Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku wyznaczyła słupską prokuraturę do zbadania zawiadomień złożonych przez posła Łukasza Krupę i inne osoby, dotyczące nakłaniania przez marszałka Piotra Całbeckiego i senatora Michała Wojtczaka dyrektora Centrum Onkologii Zbigniewa Pawłowicza do rezygnacji z pełnienia funkcji radnego Sejmiku.

W ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej radny Zbigniew Pawłowicz poinformował, że oferowano mu dożywotnią pracę na stanowisku dyrektora Centrum Onkologii pod warunkiem, że pierw nie wystartuje w wyborach, a później zrzeknie się mandatu radnego - Mnie pytano – opłaci się panu startować z czwartego miejsca, nie ma pan szans, niech pan zrezygnuje, po co to panu. Zapewnimy panu spokojny byt jako dyrektora, ile pan będzie chciał, tyle będzie pan dyrektorem – wyjaśniał Pawłowicz - Taką rozmowę odbył ze mną marszałek Piotr Całbecki, proponując mi wycofanie z listy wyborczej. W sobotę, tuż przed Sejmikiem, przyjechał wysłannik z Torunia, który pytał mnie też – dlaczego nie składam mandatu?

 

Zobacz wypowiedź Zbigniewa Pawłowicza:

 

Dzień później na te informacje odpowiedział poseł Łukasz Krupa z Twojego Ruchu, który podejrzewa, że mogło dojść do próby korupcji, gdyż oferowano doktorowi Pawłowiczowi korzyść osobistą - Jeżeli rzeczywiście tak było, to jako poseł wybierany z okręgu bydgoskiego, a przede wszystkim jako mieszkaniec Bydgoszczy, która jest marginalizowana i na takiej polityce traci, mam obowiązek zgłoszenia do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez Piotra Całbeckiego. Musimy pamiętać o tym, że Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest jednostką administracyjną we władaniu Zarządu Województwa

 

Dla zachowania bezstronności przy badaniu tej sprawy bydgoska prokuratura zdecydowała się przekazać ją do Gdańska w celu wyznaczenia jednostki w innym mieście, aby nie pojawiło się podejrzenie nacisków na prokuratorów przez lokalnych samorządowców, co jest normalną procedurą przy tego typu sytuacjach. Ostatecznie wyznaczono dla tej sprawy Prokuraturę Okręgową w Słupsku.

 

Poseł Krupa oczekuje też zainteresowania zaistniałą sytuację ze strony Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. Podobną wolę wyraził radny Sejmiku z Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy