Jesteś tutaj: Home

Kłopotek uważa, że Całbecki nie powinien rządzić trzeciej kadencji

Napisane przez  Ł.R. / Radio PiK Opublikowano w Regionalne wtorek, 18 listopad 2014 19:03

Szczątkowe wyniki wyborów do Sejmiku wskazują na zwycięstwo PSL, przy podziale mandatów będą mogli oni liczyć jednak na około 5 radnych, stąd też cały czas największą siłą będzie w tej izbie samorządowej Platforma Obywatelska. Polskie Stronnictwo Ludowe zamierza kontynuować koalicję z PO.

W Rozmowie dnia radia PiK poseł PSL Eugeniusz Kłopotek przyznał, że dobrze by było, aby w tej kadencji marszałkiem była osoba związana z zachodnią częścią województwa -   Nie dziwię się tym oczekiwaniom, że tym razem powinien być marszałek z tego okręgu, czyli z Bydgoszczy, z tej strony Wisły – tłumaczył w radiu Kłopotek.

 

- Dwie kadencje był marszałek Achramowicz z Torunia, następnie dwie kadencje był marszałek Całbecki z Torunia, a wiec aż ciśnie się na usta powiedzenie, że tym razem powinien być marszałkiem kandydat wyłoniony z tej strony Wisły. Idąc na skróty nazwijmy to – z Bydgoszczy – kontynuował parlamentarzysta.

 

PSL decyzję w sprawie tego kto będzie marszałkiem zamierza jednak pozostawić PO - Z naszej strony będą jedną sugestie, aby ten ciężar przenieść jednak na zachodnią stronę Wisły. Wszystko zależy od włocławian.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.