Jesteś tutaj: Home

W listopadzie mogą stanąć pociągi. Z powodu protestu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 28 październik 2014 19:01

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o pomyśle ratowania Przewozów Regionalnych. Żeby on wszedł w życie potrzebna jest jednak zgoda wszystkich marszałków województw, a o to może być ciężko, stąd też związkowcy dali już oficjalne ultimatum w tej sprawie i grożą, że w całej Polsce mogą stanąć pociągi.

Plan ratowania spółki obsługującej ruch pasażerskich w regionach zakłada jej nacjonalizację. 49% akcji miałaby kupić Agencja Rozwoju Przemysłu należąca do Skarbu Państwa, to z kolei pozwoli umorzyć zadłużenie PR wobec innych spółek państwowych. Kolejne kroki zakładają zagwarantowanie przez marszałków zlecenia zadań przewozowych w swoich województwach, konieczne będzie także poszukanie oszczędności poprzez zwolnieni części pracowników. W ten sposób Przewozy Regionalne mają odzyskać rentowność.

 

I tutaj pojawia się mały problem, gdyż część marszałków posiada swoje spółki przewozowe i niekocenie jest zainteresowana rozwojem Przewozów Regionalnych. Dość sceptycznie do tej inicjatywy odnosi się chociażby województwo wielkopolskie.

 

Województwo kujawsko-pomorskiego do tego planu ratowania PR przystąpiło z kolei jako jedno z pierwszych.

 

6 listopada związkowcy planują pikietę w Warszawie. Jeżeli ona nie przyniesie skutków, w połowie miesiąca może dojść do ogólnopolskiego strajku.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy