Jesteś tutaj: Home

Wojewoda ma wiele uwag co do projektu prawa wodnego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 20 październik 2014 16:19

Jutro (wtorek) pod obrady Rady Ministrów trafi projekt założeń ustawy o prawie wodnym. W tym dokumencie nie zapada jednak rozstrzygnięcie w jakim mieście znajdować się będzie Zarząd Dorzecza Wisły, o który zabiega w naszym województwie Bydgoszcz. Wiele uwag co do samej koncepcji ma jednak wojewoda.

W ramach konsultacji społecznych wicewojewoda Zbigniew Ostrowski wyraził niepokój, że ograniczenie kompetencji wojewody na rzecz marszałka może przynieść negatywne skutki. Wicewojewoda przewiduje bowiem, że może dojść do sytuacji ograniczenia nadzoru nad wydatkowaniem środków na gospodarowanie zasobami wodnymi oraz niewystarczające uzgadnianie zakresów oraz prawidłowości wykonywanych prac na urządzenia melioracji wodnych.

 

Ostrowski odnosi się tutaj do protestów rolników jakie miały miejsce w Bydgoszczy, gdzie niezadowolenie z prowadzonej przez państwo polityki kierowano bezpośrednio do wojewody, jako przedstawiciela tego rządu w terenie.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy