Jesteś tutaj: Home

Krupa w Sejmie: Platformiany marszałek urządził sobie prywatny folwark

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 01 październik 2014 20:08

Przez prawie trzy godziny posłowie mieli możliwość zadawania pytań kandydatce na premiera Ewie Kopacz. Z racji dużej ilości zapytań, na wszystkie nie była wstanie odpowiedzieć w czasie debaty sejmowej. Poseł Łukasz Krupa z Twojego Ruchu pytał o zmiane ordynacji wyborczej i wybory marszałków w bezpośrednich wyborach. Jako przykład źle działającego obecnego systemu wyborczego podał województwo kujawsko-pomorskie.

 

- Czy rozważa pani premier zmianę ordynacji wyborczej w trybie wyboru marszałków województw? – pytał poseł Łukasz Krupa.

 

- Często marszałkowie prowadząc taką, a nie inną politykę tworzą sobie prywatne folwarki. Właściwie w gronie kilkuosobowego zarządu podejmują decyzje o kierunkach rozwoju w województwie rozdysponowując środki na warte setki milionów złotych inwestycje – wyjaśniał parlamentarzysta z Bydgoszczy - Tak jest w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie wasz platformiany marszałek dyskryminuje przy podziale środków, regiony z poza okręgu z którego wybierany jest do Sejmiku. Blisko dwukrotnie większa Bydgoszczy otrzymuje w przeliczeniu na mieszkańca blisko o połowę mniej środków niż Toruń, z którego wybierany jest marszałek. Takie działania odbywa się ze szkodą dla całego województwa, które od wielu lat spada w rankingach, a w niektórych już niżej spaść nie może.

 

Na to pytanie premier Ewa Kopacz nie odpowiedziała. Poseł Krupa odpowiedź ma uzyskać w ciągu najbliższego czasu na piśmie.

 

Chwilę po godzinie 20 Sejm głosował za powołaniem Rady Ministrów z Ewą Kopacz jako premierem. Za było 259 posłów (PO, PSL i Twój Ruch), przeciw natomiast 18 parlamentarzystów.

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy