Jesteś tutaj: Home

Poseł zrezygnuje z funkcji i zostanie radnym?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 18 wrzesień 2014 23:48

Z informacji jakie do nas docierają liderem listy Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 2 do Sejmiku będzie wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Jarosław Katulski.

 

Katulski jest z zawodu lekarzem, urodził się w Koronowie, gdzie w ostatnich latach w wyborach uzyskiwać dość wysokie poparcie. Po zrobieniu specjalizacji lekarskiej z położnictwa i ginekologii pełnił funkcję dyrektora Szpitala Powiatowego w Tucholi, gdzie także cieszy się niemałym poparciem wyborców.

 

Od 2007 roku pełni mandat poselski, wcześniej był radnym Sejmiku Województwa. Jeżeli Katulski chciałby objąć mandat radnego musiałby się zrzec funkcji poselskiej. Oznaczałoby to, że na kilka miesięcy mandat poselski mogłaby objąć będąca zastępcą prezydenta Bydgoszczy Grażyna Ciemniak, która w 2011 roku kandydowała do Sejmu z listy PO. Prezydent Ciemniak także zamierza ubiegać się o mandat radnej, z tą różnicą, że miejskiej w Bydgoszczy, także z list Platformy.

 

Okręg nr 2 obejmuje powiaty: nakielski, sępoleński, tucholski, świecki i bydgoski.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja