Jesteś tutaj: Home

Sikorski cały czas w grze o unijne stanowisko

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 02 sierpień 2014 21:30

Minister Radosław Sikorski został zgłoszony przez premiera Donalda Tuska jako kandydat na stanowisko szefa unijnej dyplomacji. Mówi się też, że sam szef rządu liczy na możliwość objęcia unijnego urzędu.

Do tej pory nie udało się pozyskać szefa unijnej dyplomacji, gdyż zgłoszona na to stanowisko włoska minister Federica Mogherini nie zyskała poparcia w europie wschodniej. Głównie z powodu zbyt łagodnego nastawienia politycznego wobec Rosji. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Junkcker poprosił zatem premierów o wskazanie swoich kandydatur, Polska postawiła na ministra z pod Bydgoszczy Radosława Sikorskiego, który został także kandydatem na wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej.

 

Atutem przemawiającym za kandydaturą polskiego ministra może być na pewno dość silna reprezentacja koalicji PO – PSL w Europejskiej Partii Ludowej, z którą związany jest Juncker, która to wygrała majowe wybory do Parlamentu Europejskiego.

 

Na pewno pozycji Sikorskiego jednak nie wzmocni jego udział w aferze taśmowej, gdzie w czasie rozmowy z byłym wicepremierem Janem Vincentem Rostowskim miał krytykować polską politykę zagraniczną opartą o współpracę ze Stanami Zjednoczonymi.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy