Jesteś tutaj: Home

Sikorski cały czas w grze o unijne stanowisko

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 02 sierpień 2014 21:30

Minister Radosław Sikorski został zgłoszony przez premiera Donalda Tuska jako kandydat na stanowisko szefa unijnej dyplomacji. Mówi się też, że sam szef rządu liczy na możliwość objęcia unijnego urzędu.

Do tej pory nie udało się pozyskać szefa unijnej dyplomacji, gdyż zgłoszona na to stanowisko włoska minister Federica Mogherini nie zyskała poparcia w europie wschodniej. Głównie z powodu zbyt łagodnego nastawienia politycznego wobec Rosji. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Junkcker poprosił zatem premierów o wskazanie swoich kandydatur, Polska postawiła na ministra z pod Bydgoszczy Radosława Sikorskiego, który został także kandydatem na wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej.

 

Atutem przemawiającym za kandydaturą polskiego ministra może być na pewno dość silna reprezentacja koalicji PO – PSL w Europejskiej Partii Ludowej, z którą związany jest Juncker, która to wygrała majowe wybory do Parlamentu Europejskiego.

 

Na pewno pozycji Sikorskiego jednak nie wzmocni jego udział w aferze taśmowej, gdzie w czasie rozmowy z byłym wicepremierem Janem Vincentem Rostowskim miał krytykować polską politykę zagraniczną opartą o współpracę ze Stanami Zjednoczonymi.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 31.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –76

- liczba osób hospitalizowanych – 75

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8867

- liczba osób objętych nadzorem – 1500

- liczba pobranych próbek – 2046

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP