Jesteś tutaj: Home

Czym może się nasz region pochwalić w Polsce?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 10 czerwiec 2014 16:10

Z okazji obchodów Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego Główny Urząd Statystyczny opracował infografikę, która przedstawia dziedziny, z których jako mieszkańcy możemy się pochwalić.

 

Przede wszystkim jesteśmy obok województwa wielkopolskiego i warmińsko-mazurskiego najbardziej rolniczym regionem. W produkcji wieprzowiny zajmujemy druga lokatę w kraju, wołowiny czwartą, zaś gęsiny ósmą.

 

Kujawsko-pomorskie to także region uzdrowiskowy. Pod względem liczby zakładów uzdrowiskowych zajmujemy czwartą lokatę, jednak już pacjentów opieki stacjonarnej drugą, zaś niestacjonarnej trzecią. Zważając na to, że nie leżymy nad morzem, ani w górach, jest to dobry wynik.

 

Pochwalić się możemy statystycznie ponadto liczbą wystaw zagranicznych, która wyniosła w 2013 roku 43, co dało nam drugi wynik, niskimi cenami gruntów rolnych (drugi wynik w kraju) oraz ceną truskawek (druga najtansza).

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja