Jesteś tutaj: Home

,,Chcemy debaty zamiast festynu”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 09 czerwiec 2014 22:28

Za kilka tygodni minie także 8 lat sprawowania najwyższej funkcji w kujawsko-pomorskim przez Piotra Całbeckiego, który to ponosić główną odpowiedzialność za degradacje naszego województwa – pisze Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska i ruch Lepsza Bydgoszcz inaugurując akcję ,,Chcemy debaty zamiast festynu”.

Ma być to odpowiedź na oficjalne obchody święta 16-lecia województwa kujawsko-pomorskiego, które władze wojewódzkie chcą pokazać jako wielki sukces. Dzięki tej akcji ma zostać wywołana debata na temat rzeczywistej sytuacji naszego regionu, której unikają rządzący województwem.

 

W ciągu pierwszych trzech miesięcy obecnego roku liczba mieszkańców naszego województwa zmniejszyła się o dobre ponad 1.5 tys. Jako region awansowaliśmy też w ostatnich latach na drugą pozycję w niechlubnej statystyce stopy bezrobocia. Młodzi nie widzą perspektyw w kujawsko-pomorskim i emigrują do innych regionów. Zamiast rzetelnych debat które pozwoliłby zatrzymać upadek kujawsko-pomorskiego, marszałek próbuje zamiatać wszystko pod dywan organizując igrzyska w postaci festynów  i propagandy sukcesu.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów