Jesteś tutaj: Home

SP: Jutro też chcemy żyć

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 30 październik 2012 10:11

My jutro też chcemy żyć. Chcemy przeżyć 1 listopada i następne – dni zwracają się z apelem do kierujących działacze Solidarnej Polski.

 

Kierowco po kieliszku czy piwku nie wsiadaj do samochodu – namawiają na Facebook-u regionalne struktury partii Zbigniewa Ziobro.

 

Czy na razie skromna akcja w internecie przyniesienie jakieś efekty dowiemy się w ciągu najbliższych dni. W okresie długich weekendów nieodpowiedzialni kierowcy są jednak plagą.

 

W okresie święta zmarłych przed rokiem doszło do około 600 wypadków w całym kraju. Zginęło w nich ponad 50 osób. Plagą byli pijani kierowcy, których złapano w tym okresie ponad 2 tysiące. Na szczęście żadnej ofiary śmiertelnej nie zanotowano w województwie kujawsko-pomorskim. Miejmy nadzieje, że w tym roku sytuacja się powtórzy.

 

Jutro o godzinie 14 policjanci rozpoczną akcję ,,Znicz”. Należy się spodziewać wzmożonych sił policyjnych. Funkcjonariusze będą prowadzić kontrole pod  kątem trzeźwości kierujących, stanu technicznego ich pojazdów oraz sposobu przewożenia dzieci.

 

Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek, dopilnujmy żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także o tym nie zapominajmy – apelują policjanci.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów