Jesteś tutaj: Home

Trwają prace nad strategią rozwoju województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 29 październik 2012 20:26

Samorząd Województwa opracowuje strategie rozwoju naszego województwa do roku 2020. W poniedziałek stan prac przedstawiono radnym sejmiku. Jak informuje nas bydgoska radna Elżbieta Krzyżanowska przed  radnymi jeszcze wiele merytorycznej pracy.

 

Pracę nad strategią toczą się w kilku zespołach tematycznych -  Stawiamy na bardzo merytoryczna pracę z udziałem ekspertów – wyjaśnia na radna Elżbieta Krzyżanowska Osobiście zachęciłam kilku ekspertów z Bydgoszczy – dodaje.

 

Jak się dowiadujemy cały czas jest wiele niewiadomych, dużo zależeć będzie bowiem od budżetu Unii Europejskiej -  Strategia zawierać będzie bowiem kierunki rozwoju i listę projektów priorytetowych, te uzależnione są jednak od dotacji unijnych – powiedziała nam radna.

 

Główne wyzwania z którymi chce się zmierzyć sejmik przy przygotowaniu tej koncepcji to walka z bezrobociem oraz przygotowanie działań mających zachęcić młodych do pozostania w naszym województwie.

 

Bydgoszcz z gminami ościennymi

W okresie wakacyjnym pracowały podobne zespoły tematyczne złożone z przedstawicieli Miasta Bydgoszczy i gmin ościennych.  Owoce tych prac zostały przedstawione Urzędowi Marszałkowskiemu jako wspólne stanowisko tej części województwa.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy