Jesteś tutaj: Home

Ksiądz z Więcborka: Nie wiemy czy żyjemy w rzeczywistości faktycznej czy medialnej

Napisane przez  Redakcja / E-Krajna.pl Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 21 kwiecień 2014 20:28

Ksiądz proboszcz Adam Kątny w poniedziałek wielkanocny w parafii p.w. św. Judy Tadeusza w Więcborku wygłosił homilię, w której odniósł się do aktualnej sytuacji społoczeno-politycznej w Polsce. Apelował on do polityków o odrzucenie metaforycznego kwasu, który zakwasza całe ciasto.

- Denerwuje nas arogancja polityków, to że nie szanują podstawowych wartości moralnych, ani prawdy, ani własności, ani rodziny, ani nawet często - życia. Postawa tych ludzi jest tak natrętnie przekazywana przez media i staje się złym przykładem dla każdego z nas, dla milionów ludzi takich jak my. Nie znamy faktów, a stajemy się dzięki mediom sędziami. Złość i przewrotność nabierają przyspieszenia. Coraz trudniej odnaleźć się w tej pogmatwanej rzeczywistości i nie wiemy czy jest to rzeczywistość faktyczna, czy w dużej mierze tylko medialna – cytuje wypowiedź ks. Adama Kątnego portal E-Krajna.pl

 

- Czyż nie wiecie, że odrobina kwasu całe ciasto zakwasza? Wyrzućcie więc stary kwas, abyście się stali nowym ciastem, jako że przaśni jesteście – apelował duchowny.

 

Św. Juda Tadeusz jest patronem od spraw trudnych, wydających się za beznadziejne. Tak wielu Polaków może odbierać dzisiejszą scenę polityczną.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.