Jesteś tutaj: Home

Izba Rolnicza apeluje o jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców protesty

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 01 marzec 2014 18:30

Zarząd Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej wyraził poparcie dla rolników, którzy planują protestować przeciwko embargo Rosji na polskie mięso, co uderza w wielu gospodarzy z naszego regionu.

Protestujmy w taki sposób, abyśmy w jak najmniejszym stopniu zakłócali porządek i nie utrudniali życia mieszkańcom naszego województwa – czytamy w komunikacie Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej.

 

We wtorek rolnicy z regionu planują się zjechać na godzinę 11:00 na Stary Rynek w Bydgoszczy, ten protest dotyczyć będzie głównie kwestii braku zabezpieczenia polskiej ziemi przed przejmowaniem jej przez zagraniczny kapitał. Zapewne jednak temat embarga rosyjskiego będzie poruszony. Ten protest w zamiarze nie ma być dotkliwy dla bydgoszczan, można się jednak spodziewać mniejszej płynności ruchu drogowego, z powodu przejazdu ciągników.

 

Embargo Rosji dotyczy całej Unii Europejskiej z powodu wykrycia afrykańskiego wirusa pomoru świń. Dzisiaj Rosja informuje, że embargo zostanie złagodzone i z terenów z poza strefy buforowej (strefa obowiązuje w powiatach województw: lubuskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego) będzie można eksportować mięso poddane obróbce termicznej w bardzo wysokiej temperaturze, czyli głównie konserwy. 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 29.03.2020 r.:

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 47. 

- liczba osób hospitalizowanych – 79.

- skumulowana liczba osób w kwarantannie – 7783.

- liczba osób objętych nadzorem – 1614.

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP