Jesteś tutaj: Home

SLD: To ostatnia szansa na wywalczenie S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 06 styczeń 2014 21:22

W przyszły poniedziałek Sojusz Lewicy Demokratycznej planuje zablokować drogę krajową nr 5 na wysokości Żnina.  Politycy SLD z dużym niepokojem odnoszą się do ostatniego listu jaki do Rady Miasta Bydgoszczy wystosowało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

- Z tego listu tak naprawdę nic konkretnego nie wynika – wyjaśnia nam wiceprzewodniczący bydgoskiego SLD Tomasz Puławski.

Na początku grudnia SLD na konferencji prasowej z niepokojem odnosiło się do grafik jakie ukazały się w jednej z ogólnopolskich gazet. Wynikało z nich bowiem, że kujawsko-pomorski odcinek drogi ekspresowej S-5 nie zostanie zrealizowany do 2018 roku. Do dzisiaj ze strony ministerstwa nie wyszło żadne poważne sprostowanie, a pismo skierowane do radnych wskazuje, że harmonogram realizowania prac budowlanych jest jeszcze układany.

 

- Przy takiej woli politycznej pozostaje nam walka po przez organizacje protestów – wyjaśnia Puławski. Pierwszy protest wstępnie zapowiedziany jest na przyszły poniedziałek, 13 stycznia, w Żninie. W dalszych planach jest także zablokowanie ruchu w Bydgoszczy.

 

Blokadę w Żninie organizować będą powiatowe struktury SLD. Tydzień po konferencji zarządu wojewódzkiego SLD w Bydgoszczy w Żninie orkan Ksawery zakorkował drogę krajową nr 5 na kilkanaście godzin. Natura zatem pokazała, słabość systemu drogowego w tym miejscu.

 

- Zaczynamy obecnie nową perspektywę unijną, w przyszłości może być ciężko o środki, stąd też jeżeli ta droga nie powstanie do 2020 roku możemy mieć poważny problem – przestrzega Tomasz Puławski. 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów