Jesteś tutaj: Home

Uwierzmy w zmiany na lepsze w nowym roku

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne wtorek, 31 grudzień 2013 18:29

Już bardzo niewiele zostało do rozpoczęcia roku 2014. Wielu z nas zadaje sobie pytanie jaki on będzie – lepszy i pełen nadziei, czy tak naprawdę wiele się nie zmieni? Ja z kolei zachęcam naszych czytelników do małego rachunku sumienia – ile każdy z nas zrobił w tym roku, aby otaczająca nasz rzeczywistość była lepsza.

Rok 2014 będzie od nas na pewno więcej wymagał. Przez ostatnie miesiące wielu z nas podejmowało różne inicjatywy, których celem była poprawa naszego bytu. Były to chociażby konsultacje społeczne nad Strategią Rozwoju Województwa do 2020 roku, czy walka o linię kolejową nr 356. Niestety tutaj mieszkańcy zachodniej części województwa mogą czuć się zlekceważeni, co może wielu zniechęcić do działalności w roku przyszłym.

 

Musimy sobie jednak zdać sprawę, że będzie to niezwykle ważny i wiele zależeć będzie od tego czy będziemy wstanie podjąć pewien trud. Będzie to rok wyborczy, przede wszystkim nas interesować powinny wybory samorządowe, których wyniki będą bezpośrednio dotyczyć naszej przyszłości. Cieszy to, że w roku 2013 wielu samorządowców z gmin i powiatów sąsiednich zaczęło dostrzegać potrzebę współpracy z Bydgoszczą.  Część z nich mogła się jednak zawieść, stąd też przed nami wyzwanie, aby w nowym roku ta współpraca wyglądała dużo bardziej owocnie. Niestety właściwie nic nie zmieniło się w relacjach bydgosko-inowrocławskich, gdzie współpracy na szczeblu samorządowym praktycznie nie ma.

 

W roku 2014 będziemy starali się Państwa zachęcać do większej aktywności obywatelskiej. Bez świadomości i zaangażowania obywatelskiego społeczeństwa Powstanie Wielkopolskie, którego rocznicę obchodziliśmy kilka dni temu, nie odniosło by sukcesu. Ubolewam, że bydgoscy radni nie wyrazili nawet woli dyskusji na forum, aby rok 2014 był pod patronatem doktora Jana Biziela, który dla samorządowców mógłby być wzorem. Na pewno do tej postaci będziemy się odnosić często na naszych łamach.

 

Życzę Państwu, aby rok 2014 był lepszym od obecnego. Uwierzmy w siebie i podejmijmy trud, aby przyszłe pokolenia mogły być dumne z regionu ze swojej małej ojczyzny. Powodzenia w roku 2014!

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów