Jesteś tutaj: Home

Kolejarze zapowiadają strajk

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 20 grudzień 2013 18:13

Wejście w życie nowego rozkładu jazdy pociągów odbyło się w naszym województwem bez większych problemy. Pojawiły się właściwie tylko pojedyncze opóźnienia. Podróżni muszą być gotowi na to, że duży chaos będzie miał miejsce w dniu 7 stycznia, jeżeli dojdzie do strajku zapowiadanego przez pracowników spółki Przewozy Regionalne.

Z powodu przejęcia dużej części połączeń przez spółkę Arriva, która zaoferowała niższe koszty niż Przewozy Regionalne, pracę w tej drugiej firmie stracić ma 186 pracowników.

 

Związek Zawodowy Maszynistów zapowiada na dzień 7 stycznia strajk, który może się okazać dla podróżnych bardzo dotkliwy. Tego dnia pociągi Przewozów Regionalnych nie wyjadą w ogóle na tory. Komunikacja kolejową pomiędzy Bydgoszczą, Toruniem i Inowrocławiem przestanie niemalże istnieć, gdyż większość przewozów na tej trasie wykonuje PR. 

 


W ostatnim czasie rozpoczęła się także dyskusja nad możliwością nacjonalizacji Przewozów Regionalnych, po przez przejęciem na tą spółką kontroli przez Skarb Państwa. Obecnie właścicielami PR są marszałkowie województw. Problem w tym, że coraz większa liczba województw posiada swoich przewoźników. Kilka dni temu powołano do życia Koleje Małopolskie. 

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.