Jesteś tutaj: Home

Dobra mina do złej gry

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne piątek, 20 grudzień 2013 17:52

Część posłów koalicji zapiera się, że droga ekspresowa S-5 powstanie do 2018 roku. Gdy pojawia się tylko dyskusja o tej inwestycji, to swój optymizm opierają o harmonogram jaki przedstawił dyrektor regionalnego oddziału GDDKiA. Ten nie wie jednak, czy będą pieniądze na pracę budowlane.

 

Tego tak naprawdę w nie wie żaden polityk w naszym regionie. Kluczowe decyzje zapadną dopiero bowiem w najbliższych miesiącach, być może już do marca. Wówczas wiadomo będzie bowiem jakie inwestycje mają szansę na finansowanie.

 

Co robią bydgoscy parlamentarzyści? Opozycja wyraża niepokój, a koalicja ich uspokaja – Dyrektor Jagodziński nas zapewniał – podkreśla dość często posłanka Teresa Piotrowska.

 

Dwa dni później ten sam urzędnik był gościem obrad Rady Miasta Bydgoszczy, radni byli bardziej dociekliwi i  zapytali o finansowanie prac budowlanych, wówczas dyrektor musiał przyznać, że środków finansowych nie ma zagwarantowanych – Muszę być dobrej myśli – rzekł Mirosław Jagodziński.

 

I być może trzymanie kciuków jak proponuje nam część parlamentarzystów wystarczy i już za kilka tygodni będziemy mogli patrzeć na przyszłość regionu bardziej optymistycznie. Gorzej jak się jednak spełni inny scenariusz, wówczas nie tylko politycy PO i PSL będą mieli problem, ale stracą przede wszystkim bydgoszczanie i ich sąsiedzi.

 

Kilkanaście dni temu rząd podjął niekorzystną decyzję dla Dolnego Śląska, decydując o tym, że zamiast odcinka drogi ekspresowej S-3 powstanie obwodnica Warszawy. W odpowiedzi na to ponad 43 parlamentarzystów z 3 województw podpisało się pod zdecydowanym stanowiskiem. Dzisiaj przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju obiecał realizacje kilku odcinków.

 

Być może uda się im w najbliższych tygodniach przekonać, aby zrealizować drogę S-3 aż do granicy z Czechami , w zamian za np. odcinek Bydgoszcz – Nowe Marzy S-5. U nas bowiem nie ważne co się będzie działo, to optymistycznego myślenia klasie politycznej nie będzie brakować. 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.