Jesteś tutaj: Home

Gowin: Duża korupcja może istnieć w Ministerstwie Sprawiedliwości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 24 listopad 2013 11:38

W sobotę w kujawsko-pomorskim gościł były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. W Bydgoszczy spotkał się z Kujawsko-Pomorskim Klubem Kapitału, w Toruniu zaś miała miejsce konwencja inicjatywy Gowina – 1 godzina dla Polski.

 

Przyjechałem spotkać się z ludźmi z samorządów, polityki i organizacji pozarządowych, którzy chcą tworzyć inicjatywę Godzina dla Polski – tłumaczył cel swojej wizyty w regionie Jarosław Gowin - Takie spotkania są dla mnie bezcenne, bo lepiej rozumiem tego czym żyją normalni Polacy.

 

Liderem inicjatywy Jarosława Gowina w kujawsko-pomorskim został były poseł Andrzej Walkowiak. Wokół Gowina skupiły się środowiska PJN, Republikanów, w naszym województwie także Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin Mikke. W najbliższym czasie Jarosław Gowin wraz z tworzącymi jego ruch podejmie decyzję o ewentualnym pójściu do wyborów.

 

Pytania dziennikarzy do byłego ministra sprawiedliwości w dużej mierze dotyczyły jednak afery korupcyjnej, z udziałem wysokich przedstawicieli państwowych, o której mówią w ostatnim czasie dość często media – Jako były minister muszę z pełną świadomością powiedzieć, że na razie nic nie mówi się o resorcie sprawiedliwości, a chcę powiedzieć, że po tym jak przeanalizowałem różnego rodzaju przypadki jakie miały miejsce w poprzedniej kadencji, nie tylko wymieniłem cały pion kierownictwa departamentu informatyzacji, a też złożyłem doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – mówił dziennikarzom Jarosław Gowin -  Obym był złym prorokiem i te podejrzenia okazały się bezzasadne, ale  mam poważne obawy, że także ministerstwo sprawiedliwości było objęte w poprzedniej kadencji tym rakiem korupcji.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów