Jesteś tutaj: Home

Komisja Europejska chce zwiększenia rzecznych przewozów towarowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 11 wrzesień 2013 12:22

Z wyliczeń Komisji Europejskiej wynika, że na kontynencie funkcjonuje 37 tys. km dróg rzecznych, które nie są należycie wykorzystywane. Stąd też uruchomiony zostanie program NAIADES II, który ma wzmocnić tę gałąź transportu. Może być to wielka szansa dla naszego regionu.

 

Rocznie w Europie drogami wodnymi przewożonych jest około 500 mln ton towarów, czyli równowartość 25 mln ciężarówek.

 

 

Musimy usunąć wszelkie przeszkody hamujące rozwój tego sektora i zadbać o inwestycje w wykwalifikowanych pracowników – powiedział portalowi rynekinfrastruktury.pl Sim Kallas, wiceprzewodniczący KE.

 

Jedną z ważniejszych dróg wodnych w Polsce jest Kanał Bydgoski łączący Odrę z Wisłą. Problem w tym, że z powodu nienajlepszego stanu technicznego śluz jego drożność jest mocno zagrożona, a odpowiedzialne za ich utrzymanie Ministerstwo Środowiska nie traktuje ich priorytetowo.

 

Być może zmieni się to dzięki nowej polityce Komisji Europejskiej. 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów