Jesteś tutaj: Home

BiT City dla Inowrocławia i Włocławka?

Napisane przez  Ł.R. / Gazeta Pomorska Opublikowano w Regionalne wtorek, 27 sierpień 2013 21:13

Temat włączenia Inowrocławia do kolei metropolitarnej BiT City ma już kilku letni staż. Można było odnieść wrażenie, że Urząd Marszałkowski w Toruniu był głuchy na tę potrzebę samorządowców z Inowrocławia. Okazuje się jednak, że inicjatywa ta ma jednak szansę powodzenia. Marszałek Piotr Całbecki  jak informuje Gazeta Pomorska planuje włączyć zarówno Inowrocław jak i Włocławek do BiT City.

Duży wpływ na większe zainteresowanie kwestią rozszerzenia BiT City ma sytuacja Przewozów Regionalnych w województwie kujawsko-pomoskim. Po przegranych przetargach z Arivą Kujawsko-Pomorski Zakład Przewozów Regionalnych planuje zwolnić kilkaset osób. We wrześniu mają się rozpocząć strajki.

 

Rozszerzenie BiT City miało by uratować wiele miejsc pracy. Fakt, że za rok mamy wybory samorządowe, może wymusić na rządzących podjęcie takiej decyzji.

 

Rozmawiając o rozszerzeniu BiT City pamiętajmy jednak także o zachodniej części regionu, gdyż ciężko sobie wyobrazić kolej metropolitarną bez Szubina czy Nakła. 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy