Jesteś tutaj: Home

Jedna ofiara śmiertelna sierpniowego weekendu i plaga pijanych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 19 sierpień 2013 13:15

Od czwartku do niedzieli na drogach województwa kujawsko-pomorskiego trwała policyjna akcja ,,Sierpniowy Weekend”, w którą zaangażowanych było ponad 7 tys. funkcjonariuszy. Policjanci działali preferencyjnie, aby sytuacja na drogach była jak najbardziej bezpieczna.

W tym okresie doszło w naszym województwie do 18 wypadków, jedna osoba zginęła, a 17 odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali także 140 pijanych kierowców, co nie jest zbyt chlubną statystyką dla polskich kierowców.

 

Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj około godziny 9:20 w miejscowości Skórki w powiecie żnińskim. Kierujący osobowym fiatem uderzył w drzewo. 63-latek został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł tego samego dnia.

 

Funkcjonariusze przeprowadzili w czasie tego długiego weekendu prawie 7 tys. kontroli. Zatrzymano 286 dowodów rejestracyjnych, co wiązało się z wyeliminowaniem tych pojazdów z ruchu. Policjanci zatrzymali także 46 praw jazdy.

 

Najczęściej popełnianym wykroczeniem w kujawsko-pomorskim było przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących. Dość często dochodziło także do niewłaściwego przewożenia dzieci i jazdy samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Co ciekawe stwierdzono także ponad 460  przypadków popełnienia wykroczeń przez pieszych. 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.