Jesteś tutaj: Home

Przewozy Regionalne planują zwolnić ponad 400 osób

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 21 lipiec 2013 13:59

Od 1 września mają się rozpocząć zwolnienia grupowe w  Kujawsko-Pomorskim Zakładzie Przewozów Regionalnych. Załoga licząca 700 osób ma zostać zredukowana do 264 osób.

W grudniu większość tras obsługiwanych w naszym województwie przez Przewozy Regionalne przejmie prywatna spółka Arriva (należąca do Deutsche Bahn). Z tego powodu prace przewozowe PR ulegną znacznemu zmniejszeniu i po 15 grudnia wystarczą 264 osoby. Pracę stracić ma zatem 421 osób.

 

Przewozy Regionalne od grudnia obsługiwać będą tylko trasy: Bydgoszcz – Inowrocław; Toruń – Inowrocław – Gniezno i jak wynika z deklaracji władz województwa także połączenie Bydgoszcz – Toruń. Pozostałe trasy przejmie Arriva.

 

Przejęcie po wygranych przetargach przez Arrivę większości tras doprowadziło do konfliktu pomiędzy tym prywatnym przewoźnikiem a Przewozami Regionalnymi. Jego owocem jest na chwilę obecną brak porozumienia na dojeżdżanie Arrivy do stacji na terenie innych województw. W efekcie może to doprowadzić, że Bydgoszcz utraci połączenie z Piłą, gdyż pociągi będą kończyć swój bieg w Nakle nad Notecią. Natomiast do Trójmiasta będą jeździć tylko pociągi TLK spółki PKP Intercity, które maja droższe bilety niż pociągi regionalne. 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.