Jesteś tutaj: Home

Na kolei zanosi się wielki paraliż

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 18 lipiec 2013 13:47

Kilka miesięcy temu krajowe media informowały o paraliżu kolejowym na Dolnym Śląsku. Bardzo prawdopodobne, że podobna sytuacja w grudniu czeka kujawsko-pomorskie. Wszystko za sprawą braku porozumienia pomiędzy Arrivą a Przewozami Regionalnymi.

Do grudnia trasy regionalne (między innymi: Bydgoszcz – Piła, Bydgoszcz – Tczew, czy nawet Bydgoszcz - Trójmiasto) obsługuje spółka Przewozy Regionalne (głównym akcjonariuszem są marszałkowie województwa). Później przez najbliższe lata zgodnie z rozstrzygnięciami przetargowymi te linie przejmie prywatna firma Arriva należąca do Deutsche Bahn. Przetargi dotyczyły jednak obsługi połączeń w graniach województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Brak porozumienia Arrivy z Przewozami Regionalnymi, które obsługują województwa ościenne sprawi, że czekać będzie nas paraliż komunikacyjny. Pociągi będą jeździć bowiem tylko do Nakła i Laskowic Pomorskich, co będzie się wiązało z utratą połączenia bezpośredniego Bydgoszczy z Piłą, a do Trójmiasta pojedziemy tylko pociągami TLK i EIC, które mają droższe bilety.

 

Na porozumienie póki co się jednak nie zanosi. Przewozy Regionalne mówią jednak otwarcie, że obecna sytuacja sprawi, że w naszym regionie pracę straci kilkaset kolejarzy.  

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów