Jesteś tutaj: Home

Ostatnie godziny konsultacji społecznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 14 lipiec 2013 17:20

Już po raz ostatni zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych nad Strategią Rozwoju Województwa 2020. Będzie to najważniejszy dokument planistyczny dla kujawsko-pomorskiego w latach 2014-2020, stąd też ważny jest jak najszerszy udział w procesie konsultacyjnym.

 

Opublikowany kilka tygodni temu projekt tej strategii zakłada zupełnie inną koncepcję tworzenia obszarów funkcjonalnych, niż zabiegają o to samorządowcy oraz parlamentarzyści z zachodniej części regionu. Strategia zakłada bowiem wspólny bydgosko-toruński obszar funkcjonalny. Z kolei samorządy z zachodniej części regionu uważają, że rozwój tej części województwa powinien się odbywać w oparciu o Bydgoski Obszar Funkcjonalny, z ewentualnym udziałem Torunia. W ramach BOF rozwijać by się mogło znacznie więcej gmin, niż zakłada to koncepcja marszałka województwa.

 

W tej sprawie warto zatem wyrazić swoją opinię. Dla mieszkańców Szubina i Kcyni ważnym elementem będzie z kolei linia kolejowa 356, która mogła by te miasta połączyć z Bydgoszczą.

 

Wypełnione formularze należy wysyłać do jutra (poniedziałek 15 lipca) pod adres mailowy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Wzór wypełnionego formularza dołączamy poniżej. Po tym terminie los Strategii Rozwoju Województwa 2020 będzie zależał już od pracowników Urzędu Marszałkowskiego i polityków. 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.