Jesteś tutaj: Home

Wicestarosta Luchowski złożył dymisje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 03 lipiec 2013 12:40

W piątek Rada Powiatu w Żninie na nadzwyczajnym posiedzeniu rozpatrzy rezygnacje z pełnienia funkcji wicestarosty przez Roberta Luchowskiego.

Pod koniec maja wojewoda wezwała Radę Powiatu do odwołania wicestarosty, któremu postawiono zarzut łamania ustawy ,,antykorupcyjnej”. Czyli zakazującej prowadzenia działalności gospodarczej osobom, które pełnią między innymi funkcję w zarządach powiatów.

 

Na czerwcowym posiedzeniu Rada Powiatu decyzji w tej sprawie jednak nie podjęła, natomiast poinformowano nas, że na zamkniętym ,,kolegium radnych” (sprzeczne z ustawą o samorządzie powiatowym) ustalono, że Rada  nie zgadza się z zarzutami wojewody.

W tym tygodniu wicestarosta jednak zmienił zdanie, najprawdopodobniej pod wpływem negatywnych publikacji. W praktyce bowiem decyzję o jego odwołaniu zgodnie z prawem podjął by i tak minister administracji i cyfryzacji po przez zarządzenie zastępcze. 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów