Jesteś tutaj: Home

Powiat żniński wyjawia wydatki na ogłoszenia w mediach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 02 lipiec 2013 14:16

W dniu wczorajszym wezwaliśmy Powiat w Żninie do udostępnienia informacji publicznej, która nie została na przedstawiona w ustawowym terminie oraz na naszych łamach pojawiła się publikacja pt. ,,Powiatowa sitwa w Żninie”. Dzisiaj otrzymaliśmy zwrotnie dane o które występowaliśmy.

Wynika z nich, że w roku 2012 starostwo powiatowe na reklamę w mediach wydało 6,3 tys. zł. Ponad połowę tej kwoty otrzymał Tygodnik Pałuki, pozostałe reklamy trafiał zaś do - ,,A to region”, ,,Gazety Wyborczej” i ,,Gazety Pomorskiej”. W przypadku tej ostatniej jak wynika z wykazu, nie było  to więcej niż 200 zł.

 

W tym roku na ogłoszenia wydano już 3.1 tys. zł.  Ponad połowę otrzymało Radio Plus, zaś trochę więcej niż 1/3 Tygodnik Pałuki.

Patrząc na  z punktu widzenia budżetów mediów nie są to zbyt wysokie kwoty, zatem jeżeli są to jedyne kwoty jakie trafiają z budżetu powiatu do redakcji, to podejrzenia dotyczące jakiejś zmowy są nieuzasadnione.

 

W dniu dzisiejszym o podobną informację publiczną wystąpiliśmy także do Urzędu Miejskiego w Żninie. 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10