Jesteś tutaj: Home

Nie ma jeszcze decyzji czy uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 14 maj 2020 16:46

Wczoraj premier informował, że od 25 maja zostaną wznowione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach I-III, zaznaczając, iż nie będą to jeszcze typowe zajęcia dydaktyczne. Dzisiaj Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że 24 maja – zgodnie z ostatnim rozporządzeniem – zajęcia dydaktyczne nie zostaną wznowione.

W czwartek wiceminister Maciej Kopeć miał poinformować PAP, że planowane jest przedłużenie przerwy w zajęciach dydaktycznych do 26 czerwca, czyli do końca roku szkolnego. Tą wypowiedź jednak Ministerstwo Edukacji Narodowej zdementowało tę informację, podając jednak w oświadczeniu, że ograniczenie funkcjonowania szkół zostanie przedłużone do 7 czerwca. W takim wypadku uczniowie wróciliby dosłownie na 2 tygodnie lekcyjne. Oczywiście przy założeniu, że termin 7 czerwca się utrzyma. Zajęcia dydaktyczne zostały zawieszone od 12 marca. Odbywają się one jedynie w niespotykanej do tej pory w Polsce formie on-line.

 

W czerwcu MEN planuje przeprowadzić egzamin 8-klasisty oraz egzaminy maturalne, które w tym roku będą pozbawione części ustnej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja