Jesteś tutaj: Home

Od maja z zachowaniem pewnych zasad będziemy mogli zagrać w piłkę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 25 kwiecień 2020 12:31

W sobotę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zniesienie części obostrzeń, tym razem dotyczących bezpośrednio aktywności ruchowej.

Od 4 maja będzie można korzystać z obiektów sportowych otwartych, czyli wszelkiego rodzaju boisk i stadionów pod gołym niebem. Warunkiem będzie jednak uczestnictwo w takiej aktywności póki co maksymalnie 6 osób. W kolejnym etapie premier zapowiedział otwarcie również hal sportowych, ale na dzisiaj nie ma konkretnych planów kiedy to nastąpi.

 

Możliwe będzie również uprawianie sportów wodnych, ale warunkiem będzie obecność dwóch osób w jednej łodzi.

 

Premier zapowiedział również, że w uzgodnieniu ze związkami sportowymi 29 maja powrócą rozgrywki Ekstraklasy piłkarskiej, ale mecze będą musiały być rozgrywane bez udziału publiczności. W czerwcu ruszy również Ekstraliga żużlowa.

 

Na razie PZPN nie podjął decyzji co do niższych lig od III w dół. Decyzje w tej materii mają zapaść w maju.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja