Jesteś tutaj: Home

Emilewicz: pracujemy, jak pogodzić bezpieczeństwo Polaków z działalnością centrów handlowych

Napisane przez  PAP Opublikowano w Regionalne środa, 22 kwiecień 2020 17:16
Emilewicz: pracujemy, jak pogodzić bezpieczeństwo Polaków z działalnością centrów handlowych gov.pl

Są wypracowywane takie rozwiązania, które pogodzą bezpieczeństwo z dalszą działalnością centrów handlowych - powiedziała PAP wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz po środowej wideokonferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i szefów galerii handlowych.

 

Dodała, że rząd chce być pewny, że społeczeństwo może bezpiecznie korzystać z galerii handlowych i temu służy dialog z branżą.

 

W środę odbyła się wideokonferencja premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremier Jadwigi Emilewicz z szefami galerii handlowych.

 

Jak powiedziała PAP Emilewicz, poruszane były tematy bezpieczeństwa klientów galerii, współpracy przy odmrażaniu gospodarki. "Przede wszystkim chcemy być pewni, że społeczeństwo może bezpiecznie korzystać z galerii handlowych i temu służy intensywny dialog z branżą, który prowadzimy, tworząc protokoły bezpieczeństwa" - wskazała.

 

Wicepremier podkreśliła, że rząd rozumie potrzeby jak najszybszego uruchomienia sklepów w galeriach, aby biznes mógł dalej funkcjonować. "Wypracowujemy takie rozwiązania, które pogodzą bezpieczeństwo z dalszą działalnością centrów handlowych" - zaznaczyła.

 

W wyniku obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa handel w galeriach jest dopuszczalny tylko w sklepach spożywczych, drogeryjnych; działają też usługi pralnicze i markety budowlane. (PAP)

 

autor: Magdalena Jarco

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja