Jesteś tutaj: Home

Rozbieżne informacje ministerstwa i szpitala co do liczby ofiar COVID-19

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 03 kwiecień 2020 23:43
Rozbieżne informacje ministerstwa i szpitala co do liczby ofiar COVID-19 Fot: Martin Lopez

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o pierwszej ofierze koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim – chodzi o 80-letnią kobietę, która leczyła się od niedzieli w Regionalnym Szpitalu w Grudziądzu. Szpital poinformował natomiast o dwóch ofiarach COVID-19.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski w swoim komunikacie natomiast nie informował o ofiarach śmiertelnych. Być może ta znacząca rozbieżność wyjaśni się w sobotę. Według Regionalnego Szpitala w Grudziądzu zmarła również 64-letnia kobieta, która została przewieziona do tego szpitala, po ewakuacji Szpitala Miejskiego w Toruniu.

 

W piątek stwierdzono kolejne 42 przypadki zachorowania na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim. Łącznie jest ich obecnie 199. Jeżeli chodzi o nowe zachorowania są to głównie osoby zamieszkałe po wschodniej stornie Wisły, jeżeli chodzi o zachodnią część województwa to są 3 osoby chore w Bydgoszczy, 1 w powiecie bydgoskim i 1 w powiecie nakielskim.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja