Jesteś tutaj: Home

W Grudziądzu zmarły pierwsze pacjentki na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 03 kwiecień 2020 14:57
W Grudziądzu zmarły pierwsze pacjentki na COVID-19 w kujawsko-pomorskim Fot: Martin Lopez

Regionalny Szpital w Grudziądzu poinformował dzisiaj o śmierci pacjentów u których stwierdzono zarażenie COVID-19. Są to pierwsze przypadki koronawirusa w kujawsko-pomorskim o których mówi się oficjalnie.

Zmarła 80 latka, która do grudziądzkiego szpitala trafiła w niedzielę oraz 64 latka, którą wczoraj przewieziono z oddziału hematologii Szpitala Miejskiego w Toruniu, skąd po stwierdzeniu zachorowań na koronawirusa ewakuowano pacjentów.

 

Zgonów póki co nie potwierdził wojewoda. Wczoraj prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza zasugerował, że ma informacje, z których wynika, że w bydgoskim szpitalu mogła umrzeć kobieta zamieszkała w Inowrocławiu, zaś ta informacja jest ukrywana.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja