Jesteś tutaj: Home

Znaczny wzrost zachorowań w kujawsko-pomorskim. Zarażony personel medyczny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 02 kwiecień 2020 21:40

Dzisiaj w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 73 przypadki zachorowania na koronawirusa COVID-19. Jest to znaczny wzrost, bowiem do wczoraj były to łącznie 84 przypadki. Łącznie na koronawirusa zachorowało w kujawsko-pomorskim już 157 osób.

 

Wojewoda potwierdził, że nowe przypadki zachorowań dotyczą Szpital Uniwersyteckiego im. Biziela w Bydgoszczy, także drugiego Szpitala uniwersyteckiego im. Jurasza, a także Szpitala MSWiA w Bydgoszczy, Szpitala Wojskowego z Polikliniką oraz Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego. Nie znamy na chwilę obecną dokładnych liczb co do poszczególnych szpitali, poza tym, że w Bizielu jest to dzisiaj przynajmniej 7 zachorowań (od piątku 13).

 

 

Również doszło do zachorowań w Domu Pomocy Społecznej w Żninie.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja