Jesteś tutaj: Home

19 kandydatów uważa, że zebrało 100 tys. podpisów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 27 marzec 2020 01:10

Gdyby przyszło nam wybierać Prezydenta RP z aż 19 kandydatów, to byłoby wydarzenie bez precedensu. Formalnie na chwilę obecna zarejestrowany jest tylko jeden kandydat – lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

O północy mijał czas na zgłoszenie przez komitety wyborcze kandydatów popartych przez 100 tys. podpisów. Takie zgłoszenie złożyło łącznie 19 kandydatów. Państwowa Komisja Wyborcza musi teraz podpisy zweryfikować. PKW jakoś się jednak z tym nie śpieszy bowiem 6 kandydatów największych sił politycznych w Polsce zgłoszenia złożyło już w ubiegłym tygodniu, albo i wcześniej, ale póki co kandydaci nie zostali formalnie zarejestrowani.

 

Lista zgłoszeń kandydatów (według kolejności zgłoszeń):

Władysław Kosiniak-Kamysz (zarejestrowany), Szymon Hołownia (rejestracja 13 marca), Małgorzata Kidawa-Błońska (rejestracja 13 marca), Robert Biedroń (17 marca), Krzysztof Bosak (18 marca), Andrzej Duda (19 marca), Piotr Bakun (24 marca), Sławomir Grzywna (24 marca), Leszek Samborski (25 marca), Grzegorz Sowa (26 marca), Jan Potocki, Kajetan Pyrzyński, Stanisław Żółtek, Marek Jakubiak, Romuald Starosielec, Mirosław Piotrowski, Waldemar Witkowski, Andrzej Voigt, Paweł Tanajno.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja