Jesteś tutaj: Home

Uprzejmie donoszę na... Jesteśmy w czołówce donosów

Napisane przez  Redakcja / Bankier.pl Opublikowano w Regionalne piątek, 31 styczeń 2020 10:46

Średnio dziennie przez Krajowy Telefon Interwencyjnych do Urzędów Skarbowych wpływa 60 skarg. Portal Bankier.pl pozyskał dane dotyczące województw, jesteśmy w czołówce, choć jesteśmy przecież jednym z najmniejszych województw.

 

Sąsiad na sąsiada, pracownik na pracodawcę, najemca na wynajmującego, klienci na sprzedawców i kontrahenci na przedsiębiorców. Polacy donoszą do fiskusa – anonimowo i pod wpływem emocji. Około 60 donosów dziennie wpływa bezpośrednio do urzędów skarbowych lub za pomocą Krajowego Telefonu Interwencyjnego – wynika z danych pozyskanych przez Bankier.pl.

 

Zawiadomienia dotyczyć mogą zatrudniania na czarno, bądź wypłacania części wynagrodzenia ,,pod stołem”. W ubiegłym roku (2019) najmniej donosów pochodziło z województwa wielkopolskiego - zaledwie 332 (dane z pierwszego półrocza), najwięcej z pomorskiego, gdzie od stycznia do września złożono 3152 donosów, dalej mamy województwo łódzkie, gdzie do grudnia odnotowano 3146 donosy oraz na trzecim miejscu kujawsko-pomorskie 2983 donosy (dane za cały rok). Dalej jest duża przepaść. W zestawieniu brak danych dla województw: mazowieckiego i opolskiego, ale w poprzednich latach w pierwszym nie przekroczono 2 tys. donosów, a w opolskim było ich mniej niż 700.

 

W roku 2018 w kujawsko-pomorskim odnotowano 3087 donosy, co również stanowiło trzecie miejsce w kraju za pomorskim i łódzkim.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 29.03.2020 r.:

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 47. 

- liczba osób hospitalizowanych – 79.

- skumulowana liczba osób w kwarantannie – 7783.

- liczba osób objętych nadzorem – 1614.

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP