Jesteś tutaj: Home

Afera finansowa – na dużą skalę wyłudzali wpłaty od potencjalnych pożyczkobiorców

Napisane przez  Redakcja / Super Express Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 styczeń 2020 14:25
Afera finansowa – na dużą skalę wyłudzali wpłaty od potencjalnych pożyczkobiorców Fot: Piotr Lewandowski

,,Super Express” informuje o akcie oskarżenia przeciwko osobom, które w latach 2005-2015 oferowali pożyczki w ramach Polskiej Korporacji Finansowej ,,Skarbiec”, którzy wprowadzali swoich klientów w błąd co do warunków pożyczek, przez co klienci tracili wnoszoną wcześniej opłatę przygotowawczą. Akt oskarżenia sporządziła Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy.

Jak wynika z ustaleń śledczych podejrzani mieli uczynić sobie stałe źródło dochodu z wprowadzania w błąd klientów co do rzeczywistych zamiarów wywiązania się z oferty kredytowej. Oferowali oni pożyczki bez dodatkowych zabezpieczeń, klienci musieli jednak przed uzyskaniem kredytu wpłacić opłatę przygotowawczą. Już po wpłaceniu dowiadywali się jakie są faktyczne terminy udzielenia pożyczki oraz innych istotnych warunkach pożyczki oraz o tym, że opłata przygotowawcza w przypadku nie zawarcia transakcji kredytowej przepada. Według śledczych w ten sposób oszukano ponad 1 tys. osób na łączną kwotę ponad 2,5 mln zł.

 

Skierowany do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy akt oskarżenia dotyczy 7 osób, które były zaangażowane w proceder. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. 3 osoby przyznały się do winy, w ich przypadku zostaną wydane wyroki skazujące bez przeprowadzenia rozprawy.

 

Akt oskarżenia trafił do bydgoskiego sądu w ostatnim dniu 2019 roku - 31 grudnia.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy