Jesteś tutaj: Home

Rok 2019 przyniósł na lotnisku rekord

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 styczeń 2020 00:05
Rok 2019 przyniósł na lotnisku rekord Fot: Bartosz Bieliński

W zakończonym roku z usług Portu Lotniczego Bydgoszcz skorzystało 425.230 pasażerów, co jest historycznym wynikiem. W stosunku do 2018 roku jest to wzrost o 2,9% roku – cieszyć może dynamika dodatnia, ale nieco martwić, że niewiele, bowiem cały czas daleko nam do większości lotnisk w Polsce.

Wygrywamy z Lublinem

Jednym z gorszych lat dla bydgoskiego lotniska był rok 2017, w którym odnotowano spadek w stosunku do 2016 roku, dodatkowo bydgoskie lotnisko wyprzedził Lublin. Rok 2018 to było odbicie się i przekroczenie pierwszy raz w historii bydgoskiego lotniska granicy 400 tys. obsłużonych pasażerów. Lublin nadal był przed nami. Rok 2019 z kolei nie był udany dla Lublina, który zaliczył duży spadek, obsłużył bowiem tylko 357 tys. pasażerów, co oznacza, że Bydgoszcz po dwóch latach przeskakuje Lublin.

 

- Ubiegły rok przyniósł wzrost liczby obsłużonych Pasażerów, ale też rozwój siatki połączeń, przede wszystkim poprzez uruchomienie codziennych rejsów PLL LOT do Warszawy, jak i zwiększenie oferowania Ryanair do Dublina. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – Te, jak i nowe kierunki, które pojawią się w tym roku na naszym lotnisku, wpłyną na jeszcze lepszy wynik w 2020 roku.

 

Od 1 stycznia Port Lotniczy Bydgoszcz, dzięki uruchomieniu systemu AFIS, pracuje w systemie całodobowym. Obejmuje on własną służbę informacyjną i meteorologiczną. Uruchomienie AFIS daje szansę na dalszy rozwój lotniska, bowiem samoloty mogą być obsługiwane przez całą dobę.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 07.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 264

- liczba osób hospitalizowanych, podejrzanych o zakażenie/potwierdzonych – 207

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 747

- liczba pobranych próbek – 5020

- liczba zgonów – 2

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam